Лудогорец отнесе нов разгром в Младежката лига
Лудогорец отнесе нов разгром в Младежката лига / Gong.bg

Младежкият тим на Лудогорец претърпя нова тежка загуба в малката Шампионска лига. Младите „орли“ паднаха с 0:5 от Базел на стадион „Георги Аспарухов“, а разликата можеше да бъде и по-сериозна, ако не бяха вратаря Емил Господинов и няколкото сериозни пропуска на гостуващия тим.

Възпитаниците на Томас Хеберли бяха видимо по-силният отбор на терена и си осигуриха комфортен аванс от три чисти гола още до почивката. В 13-ата минута Арджен Кани беше изведен сам срещу вратаря и с хладнокръвен удар откри резултата. Шест по-късно Базел направи 2:0. Продължителна атака на гостите приключи с тежък шут на Седрик Итен, който беше спасен Господинов. Топката обаче се озова у Антонио Фишер, който прехвърли стража, а Албиан Айети само бутна кълбото в празната врата.

Четири минути преди почивката Арджент Кани и Фишер изработиха третия гол, като последният центрира остро пред вратата, а Албиан Айети за втори път намери мрежата.

След паузата всичко приключи в рамките на 1 минута. В 64-ата миунта Седрик Итен овладя лошо избита топка след центриране от ъглов удар и с плътен шут намери долния десен ъгъл.

Още в следвата атака швейцарците покачиха на 5:0. Кани центрира отляво по атаката, а от 6-7 метра с глава Шарл Пик стреля неспасяемо за Господинов.

Две минути преди края Тобиас Мументалер нацели и напречната греда.

Така младежите на Лудогорец остават на последно място в групата си с 0 точки и голова разлика 0:12.

Лудогорец: 1. Емил Господинов; 13. Веселин Любомиров /80' - Светослав Ковачев/, 28. Томас Цвятков, 31. Мартин Кирилов /68' - Петър Петров/, 34. Олег Димитров, 37. Венцислав Керчев, 38. Кристиян Китов (к), 39. Кристиян Михайлов, 40. Денислав Александров, 41. Даниел Гергов /51' - Кристиан Джамов/, 48. Преслав Петров

резерви: 81. Тодор Ценов; 2. Кристиан Джамов, 42. Петър Петров, 46. Александър Георгиев, 56. Живко Станимиров, 58. Светослав Ковачев, 69. Сердар Юсуфов

Треньор: Атанас Димов

Базел: 1. Андрес Цимерман; 2. Тобиас Мументалер, 3. Антонио Фишер, 4. Педро Хосе Пачеко /67' - Валентин Мбарга/, 5. Адомис Айети, 6. Мануел Вебер (к), 7. Шарл Пикел, 8. Серкан Коркмаз, 9. Албиан Айети /74' - Раул Петрета/, 10. Арджент Кани, 11. Седрик Итен /65' - Нефтали Манзамби/

резерви: 18. Дарио Цуркхау; 12. Нефтали Манзамби, 13. Валентин Мбарга, 14. Раул Петрета, 16. Жером Рот, 17. Керу Ибдер Дамаи, 19. Лумтурим Селмани

Треньор: Томас Хеберли

Главен съдия: Сергей Иванов (Русия)

Стадион: "Георги Аспарухов" (София)