Хамилтън е новият шампион на Формула 1
Хамилтън е новият шампион на Формула 1 / снимка: Guliver/Getty Images

Хамилтън триумфира с титлата от Формула 1, след като днес спечели последното състезание за сезона в Абу Даби.

Това е втора титла за британеца от най-престижното автомобилно състезание, като за първи път той триумфира през 2008 година. Основният конкурент за титлата на Хамилтън - Нико Розберг, имаше много проблеми с болида днес, най-вече с двигателя, и отпадна от надпреварата обиколка преди края, уточнява БГНЕС.

29-годишният британец стигна до 11-та си победа от началото на сезона и се превърна в първия представител на своята родина с повече от една титла от 40 години насам. През този сезон той стана и британецът с най-много победи във Формула 1 в историята.

Втори днес завърши бразилецът Фелипе Маса, а на почетната стълбичка се качи още финландецът Валтери Ботас.

Титлата при конструкторите през този сезон очаквано бе спечелена от Мерцедес, след като пилотите на тима се наредиха на първите две места. На трето място в генералното класиране при пилотите остава дебютантът Даниел Рикардо с Ред Бул.