В Сливен стават ясни имената на националните шампиони по драг рейс
В Сливен стават ясни имената на националните шампиони по драг рейс / Дарик Сливен, Архив

Втори ден от IV кръг от Националния шампионат по драг рейсинг на летище „Бършен" в Сливен. В надпреварата участват над 100 състезатели от страната. Това съобщи за Дарик Веселин Кабаджов от Сливен Драг Тийм, който е организатор на събитието.

Днес от 10 часа ще се проведе самото състезание за автомобили. Кръгът е последен в спортния календар и в Сливен ще станат ясни националните шампиони по драг рейс, уточни Кабаджов.

При автомобилите професионалните класове са 12, а при мотоциклетите три. Автомобилите ще се надпреварват на права отсечка от 402, 33 метра. Драг-рейсингът е състезание между два автомобила, със старт от спряло положение, на определена дистанция. Победител е този, който пръв пресече финала.

Очаква се да бъдат подобрени няколко национални рекорда, както при автомобилите, така и при моторите.

В надпреварата участие ще вземат около 6 сливенски състезатели, като един от тях ще се бори за републиканската титла, останалите за влизане в челната тройка.