Мария Оряшкова завоюва четвърта световна титла по самбото
Мария Оряшкова завоюва четвърта световна титла по самбото / БГНЕС, архив

Мария Оряшкова завоюва четвърта световна титла по самбо. Българската състезателка успя по категоричен начин да спечели при жените в категория до 80 кг спортно самбо на шампионата в София.

Родената в Панагюрище шампионка се наложи на финала над представителката на Беларус Светлана Тимашенка. В бойното самбо Веселин Иванов не успя да спечели втора световна титла и остана със сребърния медал в кат. до 62 кг след като загуби финалната среща по точки от руснака Рустам Талдиев.

Мартин Маринков спечели бронзов медал при най-тежките категория над 100 кг след победа над Ейминатас Ваикасас от Латвия. Така България има три медала от втория ден на Световното първенство по самбо в София - 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов, а общо активът на страната от шампионата 1 златен, 2 сребърни и 4 бронзови отличия.

Входът за зрителите, които искат да подкрепят българските съмбисти в столичната зала "Арена Армеец", е свободен.