Ковач донесе победа на Хърватия
Ковач донесе победа на Хърватия / netinfo
С гол с глава на капитана Нико Ковач Хърватия победи с 1:0 Молдова в контролна среща, пред 8000 зрители в Риека. Това бе поредна проверка за Хърватия от подготовката на тима за Евро 2008.

36-годишният Ковач, който обяви, че ще сложи край на кариерата си в националния отбор след европейските футболни финали в Австрия и Швейцария, бе точен след корнер на Иван Ракитич след 30 минути игра.

Отборът на Хърватия доминираше през първото полувреме, но вратаря на Молдова Станислав Намаско предотврати още попадения във вратата си. Гостите пък стояха по-добре на терена през втората част.

Стипе Плетикоса на два пъти отрази блестящи удари на Гаткан и Алексеев в заключителните минути.

Хърватия среща Унгария в следващата си проверка в събота. Отборът започва Евро 2008 срещу Австрия във Виена на 8-и юни, а в групата са още Полша и Германия.