Миньор разгроми румънци
Миньор разгроми румънци / Gong.bg
Миньор Перник изигра най-силния си мач от началото на лятната подготовка и разгроми с 4:1 (1:0) новака в румънската Лига 1 Спортул Студенцеск от Букурещ.

Още от самото начало перничани взеха инициативата и в 5-ата минута Костадин Хазуров откри резултата. До почивката тимът на треньора Антон Велков създаде още няколко положения и пропусна да поведе с повече голове.

В 55-ата минута румънците стигнаха до равенство при една от приличните си атаки, преминала на добра скорост. След това обаче Миньор беше единственият отбор на терена и в последните 15 минути реализира три гола.

Най-напред Румен Рангелов покачи на 2:1, в 80-ата минута Павле Делибашич заби третото попадение, а три минути преди края на срещата крайното 4:1 направи Петър Петров.

Наставникът на тима Антон Велков отново беше сдържан в оценките си, но не пропусна да отбележи енергията, която вложиха неговите играчи. Те показаха доста по-добра скорост в действията си и логично се поздравиха с убедителната победа.