Детската група на „Пирин” Разлог се завърна с купа и плакети от Франция
Детската група на „Пирин” Разлог се завърна с купа и плакети от Франция / снимка: Община Разлог

Детската група към футболен клуб „Пирин” (Разлог) се завърна с купа и плакети след участие в 29-то издание на международния футболен турнир в Перпинян, Франция. 31 деца от Разлог бяха разделени в две възрастови групи се класираха на 11-то и 19-то място сред конкуренция от 40 отбора от 30 страни, сред които Франция, Испания, Португалия, Италия, Норвегия, Швеция, Алжир,  Сенегал и други.

Детската група на Пирин Разлог се завърна с купа и плакети от Франция
netinfo

Младите надежди на футбола от Разлог във възрастова група ’96 - ‘97 изиграха 8 срещи, от които реализира 2 победи, 3 равенства и 3 загуби, като финалното класиране им отреди 19-то място. 8 срещи изиграха и момчетата във възрастова група ’98-’99, като се класира на 11 място с 3 победи, 3 равенства и 2 загуби.

29-то издание на футболния турнир в Перпинян продължи 3 дни, срещите бяха изиграни на 4 терена, съобщават от Общинска админитрация.

„Турнирът и цялата организация преминаха на много високо ниво. Лично бяхме поздравени от организаторите на турнира, а публиката избухваше в аплодисменти, когато нашите футболисти излизаха на терена. Благодаря на инж. Красимир Герчев кмет на Община Разлог за съдействието и подкрепата”, коментира треньора на детската група по футбол Христо Джоджов, който преди дни взе „Уефа-Б”лиценз.

Футболният турнир в Перпинян започна с атрактивно шествие.