Децата на Ботев първи в турнир
Децата на Ботев първи в турнир / снимка: Дарик - Враца

Децата на "Ботев" - Враца спечелиха първо място в турнир по програма "Децата и футболът". Турнирът бе за деца родени 1999г. и се проведе на стадион "Хр. Ботев", с участието на 6 отбора от региона.

В крайното класиране на второ място остана отбора на Бутан, трети се нареди "Ботев" - Козлодуй, който победи "Локомотив" - Мездра в борбата за бронзовите отличия. В спора за 5-6 място "Дунав 98" - Селановци надигра "Чавдар" - Бяла Слатина.

Всички отбори получиха купи, флагчета и материални награди.

За най-добър вратар в турнира беше определен Кристиян Иванов от Бутан. Цветомир Николаев от "Локомотив" стана най-добър защитник, а Грег Мицов от Козлодуй бе избран за най-добър полузащитник. Благовест Атанасов от Селановци спечели награда за най-добър нападател.

Наградата за най-добър състезател заслужено получи Анди Краев от Враца. Отличието за най-техничен футболист пък отиде при Пламен Тодоров от Бяла Слатина, а за най-полезен при Ростислав Данчев от Козлодуй. Голмайстор на турнира стана Владислав Андреев от Враца.

Призът за най-добър треньор за пореден бе връчен на наставника на врачанския тим Иван Георгиев - Саки.