Шурикен отново над всички в Лесковац
Шурикен отново над всички в Лесковац / netinfo

Карате клуб "Шурикен" се класира на първото място комплексно и получи огромна купа на международния турнир в Лесковац, Сърбия. Кюстендилският клуб участва с 35 каратеки, като спечели 17 златни, 13 сребърни и 18 бронзови медала, в трите дисциплини: индивидуално ката, индивидуално кумите и отборно ката .

На татамито в Лесковац мериха сили състезатели от 11 клуба от България, Македония и Сърбия.

5 каратеки от клуб "Шурикен" , водени от сенсей Емил Димитров- ІV дан, ще вземат участие в семинар с шеф - инструктора на най- голямата годжу- рю федерация в света (IOGKF), шихан Тетсуджи Накамура- VІІ дан. Той ще се проведе в Националния университет за физическо възпитание и спорт в Букурещ, Румъния, на 23- 25 ноември 2012 година. Сенсей Накамура е учидеши (личен ученик) на легендата в карате годжу- рю Морио Хигаона и от лятото на тази година заема поста световен шеф - инструктор на IOGKF.