Достоен Лудогорец не издържа срещу Реал Мадрид
Достоен Лудогорец не издържа срещу Реал Мадрид / източник: Георги Димитров, Gong.bg

Лудогорец се държа достойно срещу Реал Мадрид, въпреки че загуби с 1:2 на препълнените трибуни на стадион „Васил Левски" в мача от група „В" на Шампионската лига. Съдията Крейг Томпсън се намеси на няколко пъти много решаващо и все в полза на звездния отбор от Мадрид. Лудогорец поведе с 1:0 след гол на Марселиньо в 6-та минута. Владислав Стоянов спаси дузпа на Кристиано Роналдо в 10-та минута. Реал Мадрид получи първия си подарък в 24-та минута, когато съдията Крейг Томпсън посочи бялата точка за много спорно нарушение срещу Кристиано Роналдо. Именно Роналдо реализира дузпата в 24-та минута. Победният гол за Реал Мадрид реализира Карим Бензема в 77-та минута, а преди попадението останаха много големи съмнения за нарушение на французина срещу Александър Александров.

Лудогорец започна по-силно мача и в 4-та минута Фабио Ешпиньо пробва да изведе Марселиньо зад отбраната на Реал Мадрид, но той не успя да стигне до топката и тя излезе в аут.

Съставът на Лудогорец изглеждаше така: 21. Владислав Стоянов - 15. Александър Александров, 25. Йордан Минев, 27. Козмин Моци, 80. Жуниор Кайсара - 8. Фабио Ешпиньо, 18. Светослав Дяков - 17. Даниел Абало, 84. Марселиньо, 7. Михаил Александров - 9 Безяк.

Резерви: 26. Милан Борян, 16. Браян Ангуло, 12. Абел Анисе, 23. Христо Златински, 88. Вандерсон, 93. Върджил Мисиджан, 99. Юнес Хамза

Ето и каква беше стартовата единайсеторка на Реал: 1. Икер Касияс - 17. Алваро Арбелоа, 2. Рафаел Варан, 4. Серхио Рамос, 12. Марсело - 24. Асиер Ияраменди, 19. Лука Модрич - 11. Гарет Бейл, 23. Иско, 7. Кристиано Роналдо - 14. Хавиер Ернандес - Чичарито

Резерви: 13. Кейлор Навас, 3. Пепе, 8. Тони Кроос, 9. Карим Бензема, 10. Хамес Родригес, 15. Даниел Карвахал, 18. Начо.