Шотландски съдия спря полета на орлите срещу слаб Реал
Шотландски съдия спря полета на орлите срещу слаб Реал / netinfo

Лудогорец се държа достойно срещу Реал Мадрид, въпреки че загуби с 1:2 на препълнените трибуни на стадион „Васил Левски” в мача от група „В” на Шампионската лига. Съдията Крейг Томпсън се намеси на няколко пъти много решаващо и все в полза на звездния отбор от Мадрид, което в крайна сметка повлия на развоя на мача. Лудогорец поведе с 1:0 след гол на Марселиньо в 6-та минута. Владислав Стоянов спаси дузпа на Кристиано Роналдо в 10-та минута. Реал Мадрид получи първия си подарък в 24-та минута, когато съдията Крейг Томпсън посочи бялата точка за много спорно нарушение срещу Кристиано Роналдо. Именно Роналдо реализира дузпата в 24-та минута. Победният гол за Реал Мадрид реализира Карим Бензема в 77-та минута, а преди попадението останаха много големи съмнения за нарушение на французина срещу Александър Александров.

Лудогорец започна по-силно мача и в 4-та минута Фабио Ешпиньо пробва да изведе Марселиньо зад отбраната на Реал Мадрид, но той не успя да стигне до топката и тя излезе в аут.

Минута по-късно Дани Абало направи добър пробив и стреля, но ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер.

Лудогорец поведе с 1:0 в 6-та минута. Фабио Ешпиньо центрира от корнер в наказателното поле на Реал Мадрид, където Козмин Моци с глава продължи към втора греда, след което Марселиньо с глава отблизо изпрати топката във вратата на Икер Касияс.

Реал Мадрид получи правото да изпълни дузпа в 9-та минута, след като Йордан Минев фаулира Хавиер Ернандес в наказателното поле на Лудогорец и съдията Крейг Томпсън посочи бялата точка. Минев получи и жълт картон. Кристиано Роналдо стреля в долния десен ъгъл на вратата на Владислав Стоянов, който показа невероятен рефлекс и спаси.

Реал Мадрид отбеляза гол в 14-та минута, който не бе зачетен заради засада. Иско подаде към Кристиано Роналдо, който реализира, но страничният съдия маркира засада.

Фабио Ешпиньо центрира от корнер в наказателното поле на Реал Мадрид в 22-та минута, след което Козмин Моци стреля с глава, но в аут.

Съдията Крейг Томпсън подари втора дузпа на Реал Мадрид в 24-та минута. Кристиано Роналдо се строполи в наказателното поле на Лудогорец, след като потърси съприкосновение с Козмин Моци и арбитърът посочи бялата точка. Роналдо отново стреля в долния десен ъгъл на вратата на Лудогорец и този път вкара, въпреки че Владислав Стоянов отново хвана ъгъла.

Откровенната симулация на Роналдо накара феновете на трибуните да започнат да скандират името на Лионел Меси.

Лудогорец организира добра атака в 29-та минута, когато Михаил Александров пробва удар по диагонала, Икер Касияс отново не изби убедително топката, но в близост нямаше футболист в зелено, който да стреля във вратата.

Хавиер Ернандес пробва да затрудни Владислав Стоянов с удар с глава в 32-та минута, но вратарят спаси без проблеми. Четири минути по-късно Чичарито пробва много силен удар, Роналдо се опита да отклони топката, но не я засече и тя излезе в аут.

Реал Мадрид можеше да направи пълен обрат в 43-та минута, когато Кристиано Роналдо направи много добър пробив, след което подаде към Хавиер Ернандес, който стреля, но в страни от левия стълб на вратата на Лудогорец. Последва нова атака за Реал Мадрид, когато Марсело центрира в наказателното поле на Лудогорец, след което Серхио Рамос стреля с глава, но в аут.

В 45-та минута Марселиньо пусна перфектен пас към Роман Безяк, който изскочи зад отбраната на Реал и вкара гол, но преди това бе маркирана засада на нападателя.

Реал Мадрид започна устремено второто полувреме и в 47-та минута Гарет Бейл подаде към Кристиано Роналдо, който финтира Жуниор Кайсара, след което стреля от малък ъгъл, но топката излезе в тъч. Три минути по-късно Лука Модрич центрира от корнер в наказателното поле на Лудогорец, след което Серхио Рамос стреля с глава, но в аут. В 52-та минута Иско центрира от фаул в наказателното поле на Лудогорец, след което Гарет Бейл стреля с глава, но Владислав Стоянов успя да избие от гол линията.

Лудогорец отговори на предизвикателството в 56-та минута, когато Фабио Ешпиньо пробва да изненада Икер Касияс с далечен удар, но вратарят изби топката в корнер.

Реал Мадрид организира много бърза контраатака в 57-та минута, когато Гарет Бейл подаде към Кристиано Роналдо, който продължи към Иско, а той центрира остро в наказателното поле на Лудогорец, но Козмин Моци се намеси решаващо и изби топката.

Кристиано Роналдо стреля от границата на наказателното поле на Лудогорец в 58-та минута, но Владислав Стоянов спаси.

Марселиньо отправи много хубав далечен удар в 67-та минута, но Икер Касияс демонстрира чудесен рефлекс и изби в корнер.

Реал Мадрид докосваше гола в 69-та минута, когато Кристиано Роналдо бе изведен в наказателното поле на Лудогорец, след което стреля, но от гол линията Йордан Минев изби топката.

Реал Мадрид вкара втори гол в 77-та минута, когато Хамес Родригес подаде към Марсело, който центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Карим Бензема отблизо засече и прати топката във вратата на Владислав Стоянов. Останаха съмнения за нарушение срещу Александров.

Реал Мадрид можеше да отбележи трети гол в 81-та минута, когато Карим Бензема върна чудесно към Тони Кроос, който стреля, но над напречната греда в аут.

Играчите на Лудогорец имаха претенции за дузпа в 84-та минута за нарушение срещу Абел Анисе, но съдията подмина ситуацията.

В добавеното време на срещата Светослав Дяков можеше да изравни резултата, но ударът му бе блокиран на метър пред гол линията на вратата на Реал Мадрид.

В последните секунди на срещата удар на Марсело бе отразен с една ръка от Владислав Стоянов.

Лудогорец се представи повече от достойно срещу своя съперник и не заслужаваше да загуби.

На 22 октомври Лудогорец приема Базел, докато Реал Мадрид гостува на Ливърпул.