Лудогорец надви Спартак Москва, рефер изгони двама от шампионите
Лудогорец надви Спартак Москва, рефер изгони двама от шампионите / netinfo

Лудогорец победи Спартак Москва с 3:2 в зрелищен мач, който се игра в Испания. Освен с петте гола, двубоят ще се запомни с двата червени картона на футболисти на Лудогорец, автогола на бившия играч на ЦСКА Жоао Карлос и слабия рефер.

Българският шампион направи изключително силни първи 25 минути, в които вкара гол чрез Абало, удари греда и изпусна още няколко добри положения. Руснаците изравниха в средата на полувремето, а след това взеха и инициативата. Малко преди почивката Кайсара се сдърпа с Хурадо и получи червен картон. В последвалата разправия реферът изгони и капитана Светослав Дяков (заради реплика към арбитъра), но на техни места влязоха нови футболисти.

В началото на второто полувреме Спартак вкара след колективна грешка на защитата, но след това българският шампион взе инициативата и обърна мача. След центриране на Йордан Минев бившият централен защитник на ЦСКА си вкара ефектен автогол, а в четири минути преди края Кишада донесе победата на „орлите“ с шут извън пеналта, а минута по-рано реферът не зачете друго чисто попадение на бразилеца. Съдията показа слаба подготовка за нивото на двата съперника, като направи редица грешки.

Родният първенец стартира много мощно в двубоя, като в откриващите десет минути стигна до две сериозни опасности пред започналия като титулярен страж Артьом Ребров. Първо в 4-ата минута Марселиньо направи рейд отляво и влезе в наказателното поле, където се завъртя и стреля към близкия горен ъгъл. Вратарят закачи кълбото, което се вдигна високо и кацна върху напречната греда.

Пет минути по-късно Даниел Абало направи изумителен пропуск. Марселиньо поде контраатака за българите и пусна по тревата вдясно към испанеца, който изскочи очи в очи срещу излезлия напред Ребров. Крилото опита прехвърлящ удар, който премина встрани от лявата греда.

В 12-ата минута Лудогорец все пак материализира превъзходството, като този път Абало не сбърка. Безяк добре разтегна атака с пас вдясно към Кайсара, който веднага изведе испанеца сам срещу вратаря. Абало не се поколеба да шутира силно в близкия ъгъл, за да изведе тима си напред.

Постепенно Спартак се посъбуди и в 32-ата минута изравни резултата. Ким Шелстрьом шутира опасно към вратата на Владислав Стоянов, който отрази, но нямаше какво да стори при добавката на Куинси Проумс.

Към края на полувремето на терена страстите се разгоряха с пълна сила, когато Кайсара и Хурадо се сдърпаха сериозно. Настъпи кратко меле, след края на което съдията показа жълт картон за испанеца, а Кайсара беше изгонен заедно със Светослав Дяков, който е отправил реплика към рефера.

На почивката Дерменджиев и неговият колега Мурат Якин направиха по няколко смени, като тези на швейцареца сработиха по-добре. Още в 47-ата минута московците направиха атака отдясно, която завърши с центриране. Влезлият на почивката Мишо Александров не успя да пресече пътя на топката и Дмитрий Комбаров отблизо направи пълен обрат – 1:2.

Разградчани обаче отново набраха инерция и в средата на втората част успяха да изравнят. Минев се включи в атака и отправи остро центриране, а Жоао Карлос опита да изчисти, но вместо това намери собствената си мрежа за огромно учудване на вратаря Песяков.

Победната развръзка дойде в 86-ата минута, когато Кишада получи кълбото пред наказателното поле и не се поколеба да стреля. Песяков плонжира, но нямаше какво да стори и топката пресече голлинията.

СПАРТАК МОСКВА - ЛУДОГОРЕЦ 2:3

0:1 Даниел Абало 12'

1:1 Куинси Проумс 32'

2:1 Дмитрий Комбаров 47'

2:2 Жоао Карлос-авт. 64'

2:3 Жуниор Кишада 86'

Стартовите състави:

Спартак Москва: 32. Артьом Ребров (46' - 30. Сергей Песяков); 3.Сергей Бризгалов (46' - 55. Жоао Карлос), 34. Евгени Макеев, 35. Сердар Ташчъ, 23. Дмитрий Комбаров /к/, 24. Куинси Проумс, 55. Жоао Карлос, 21. Ким Шелстрьом, 8. Денис Глушаков, 19. Хосе Мануел Хурадо, 57. Вячеслав Кротов

треньор: Мурат Якин

Лудогорец (4-2-3-1): Владислав Стоянов – Жуниор Кайсара (ч.к. 42' - влиза Витиня), Козмин Моци (75' - Александър Александров), Георги Терзиев (46' - Александър Барт), Йордан Минев – Светослав Дяков /к/ (ч.к. 42' - влиза Абел Анисе), Фабио Ешпиньо (64' - Христо Златински) – Дани Абало (46' - Михаил Александров), Марселиньо (75' - Себастиан Ернандес), Вандерсон (46' - Върджил Мисиджан) – Роман Безяк (46' -Жуниор Кишада)