10 потенциални звезди на следващите Олимпийски игри (СНИМКИ) / Guliver/Getty Images

Емоциите от 31-те Летни Олимпийски игри още не са отшумели, но част от мислите са насочени към Токио 2020. Форумът в Бразилия се оказа бенефис за много емблематични имена, а въпросът кои ще са техните наследници стои на дневен ред с пълна сила.

BBC разпространи любопитен материал, в който акцентира върху няколко имена, чийто блясък може да бъде неотразим на следващата Олимпиада. Gong.bg ни запознава с тях:

С какво ще запомним Олимпиадата в Рио?

1. Джон Дибън (Великобритания) - Колоездене

Джон Дибън е на 22 години и минава за един от най-големите таланти в своя спорт на Острова. Спечели златен медал на световния шампионат в Лондон през тази година, а сребро взе в отборната надпревара на същия форум. Не участва на Игрите в Рио, но според мненията на специалистите именно в Токио ще изгрее неговата звезда.

2. Лоис Тулсън (Великобритания) - Скокове във вода

Тулсън бе сред най-младите атлети, представящи Великобритания на Игрите в Рио де Жанейро. Тя се състезава в дисциплината 10 м кула, синхронно, като с партньорката си се класира 5-то място. Тийнейджърката има много медали зад гърба си от юношески шампионати, а специалистите ѝ и предричат бляскаво бъдеще в следващия олимпийски цикъл.

3. Елиса Дауни (Великобритания) - Спортна гимнастика

17-годишната гимнастичка е сестра на Беки Дауни, а с представянето си в Рио породи надежди в страната си за следващата Олимпиада Самата тя определи участието на си надпреварата в Бразилия, като „ценен опит“.

4. Андре де Грас (Канада) - Лека атлетика

21-годишният лекоатлет си тръгна от Рио с удовлетворение от добре свършената работата. Завоюва общо три медала - един сребърен и два бронзови, а амбициите му за Токио 2020 със сигурност се простират отвъд тези постижения. Де Грас финишира втори в спринта на 200 м, а на третите места се класира на 100 м и в щафетата 4х100 м.

Самият Юсейн Болт, който триумфира със златото във въпросните три дисциплини каза за Де Грас: "Той притежава невероятен талант".

5. Бенжамин Прауд (Великобритания) - Плуване

21-годишният плувец не се класира в призовите места на Игрите в страната на кафето, но пък загатна за солидните си възможности, а поставеният от него рекорд за Великобритания на финала на 50 метра свободен стил, открива широки хоризонти пред него.

6. Отборът на Япония по Ръгби 7

Селекцията от страната на изгряващото слънце можеше да си тръгне с медал от Бразилия, но в мача за бронзовия медал отстъпи на ЮАР. Ръгби 7 бе въведено за първи път на Олимпийски игри в Бразилия, като със сигурност японците ще се опитат да вземат реванш особено, когато са домакин на Игрите след 4 години.

7. Дина Ашър-Смит (Великобритания) - Лека атлетика

20-годишната британка си тръгна с бронзов медал от Рио де Женейро при първото си участие на Олимпийски игри. Спечели го в щафетата 4х100 м при жените, а след състезанието каза: "Този медал е за цялата нация". Смит е определяна като "най-бързата британска жена", а летвата за Токио 2020 е вдигната доста високо.

8. Канак Джа (САЩ) - Тенис на маса

Тенисът на маса е сред най-динамичните и завладяващи олимпийски спортове, а името на един американец изпъкна в Рио. 16-годишният Джа си тръгна без медал от Бразилия, но за сметка на това загатна за потенциала си, който може да разгърне в следващия олимпийски цикъл. А това разбира се, е добра новина за САЩ. Страната е абсолютен лидер в класирането по медалите след 31-те Летни олимпийски игри. Американците спечелиха 46 златни, 37 сребърни и 38 бронзови медала или общо 121 отличия.

9. Миси Франклин (САЩ) - Плуване

Един златен медал - това е равносметката за 21-годишната плувкиня след Олимпийските игри в Рио. Спечели го в щафетата 4х200 м при дамите, а мечтите за Токио стават все по-големи за талантливата Франклин.

10. Кендзо Ширай (Япония) - Спортна гимнастика

19-годишният спортен гимнастик донесе цели два медала на страната си след надпреварата за Рио и направи сериозна заявка за следващия цикъл. Злато в отборния многобой и бронз при прескока - това е равносметката за Ширай, за когото специалистите сочат, че има голямо бъдеще.

Бляскава церемония сложи край на Олимпиадата (СНИМКИ/ВИДЕО)